Nizozemski derbi poskrbel za veselje v Amsterdamu

Ajax je na tradicionalnem derbiju nizozemskega prvenstva z 2:0 premagal Feyenoord, ki je v Amsterdamu povsem v podrejenem položaju. PSV slavil v 93. minuti.

Eredivisie je ta teden dočakala derbi med Ajaxom in Feyenoordom, ki ni razočaral, …no ja, predvsem navijačev Ajaxa.  V prestolnici so bili aktualni prvaki iz Rotterdama povsem v podrejenem položaju (razmerje strelov kar 17:2 v korist Ajaxa), tekmo pa je Ajax dobil z bliskovitima akcijama v razmaku treh minut.

Zmago sta Ajaxu prinesla mladi vezist Donny van de Beek in najstarejši igralec “otroškega vrtca” Klaas-Jan Huntelaar. Feyenoord je srečanje po izključitvi NicolaijaJorgensena končal z desetimi igralci.

PSV je v gosteh z 2:1 premagal Heracles, do zmage pa prišel šele v 93. minuti z golom Luuka de Jonga. PSV je s tem ohranil pet točk prednosti pred Ajaxom, Feyenoord pa na petem mestu zaostaja že za 17 točk.