Futsal EURO: Kazahstan preko Srbije v polfinale

Futsal reprezentanca Kazahstana si je kot prva zagotovila nastop v polfinalu evropskega prvenstva v malem nogometu. V četrtfinalu so vzhodnjaki z 3:1 premagali Srbijo.

Srbija je imela razumljivo večjo podporo s tribun, njihovi igralci so si ustvarili lepo število priložnosti, a se jim je zlasti v drugem polčasu začela kazati utrujenost. Vse male napake “orlov” so Kazahstanci znali izkoristiti in na polčas odšli s prednostjo 1:0. Gol je dosegel Serik Žamankulov.

Takoj na začetku drugega polčasa je Mladen Kocić izgubil žogo, srbski gledalci so zahtevali prekršek, a ga sodniki niso piskali…sledil je hiter protinapad za kazahstanskih 2:0. Med strelce se je vpisal Taynan.

Številne srbske napade je z golom 4 minute in pol pred koncem kronal Marko Raičević, pritisk je bil nato še večji, a je potnika 23 sekund do konca s tretjim kazahstanskim golom odločil Douglas.  V polfinalu se bo Kazahstanu pridružil zmagovalec tekme med Španijo in Ukrajino.