Mertelj na Češko, Rotman nazaj v Kayserispor

Getty Images

Izkušeni Aleš Mertelj bo po koncu mariborske zgodbe prvič v karieri zaigral v tujini, saj je podpisal pogodbo s češkim prvoligašem MFK Karvino. Rajko Rotman ostaja v Turčiji, kjer bo znova oblekel dres Kayserisporja.

Aleš Mertelj bo pri 31-letih prvič okusil slast igranja na tujem. Izkušeni vezist, ki je bil dolga leta nezamenljivi član Maribora, bo kariero nadaljeval na Češkem, kjer je okrepil klub MFK Karvina, ki je v minuli sezoni češkega prvenstva osvojil 14. mesto.

Novega oziroma starega delodajalca je dobil tudi reprezentančni vezist Rajko Rotman. V lanski sezoni je nastopal za Goztepe, sedaj pa se znova vrača v Kayserispor, s katerim je podpisal enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja za še eno leto.