Škandal v Belgiji, ki jo je pretresla velika afera!

Nogomet ostalo 10. Okt 201813:28 > 13:30
Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Belgijski nogomet je pretresek velik škandal. Policija preiskuje sum korupcije, sumljive transakcije in nameščanje tekem. Aretirali naj bi celo trenerja Cluba Bruggeja Ivana Leka.

Vpleteni v sum korupcije, sumljive transakcije in nameščanje tekem so še Anderlecht, Club Brugge, Standard Liege in Antwerpen, torej klubi, ki prihajajo iz najmočnejše belgijske lige in tam zasedajo tudi najvišja mesta.

Slednji so vpleteni v veliko nogometno afero, ki jo preiskuje belgijska policija, skupno so že opravili 44 preiskav. Le te so potekale po vsej Evropi, od tega 44 v Belgiji, ostale pa v Franciji, Luksemburgu, Črni gori, Srbiji, Makedoniji in na Cipru.

Poleg omenjenega Ivana Leka so osumljeni nepravilnosti tudi: Herman Van Holsbeeck, Sebastian Delferriere in Bart Verstenten, pa tudi agent Dejan Veljković.