River noče v Madrid na finale Cope Libertadores

Marcelo Endelli/Getty Images

Nogometni klub River Plate je zavrnil odločitev, da se povratna tekma finala Cope Libertadores z Boco Juniors odigra v Španiji.

Druga tekma velikega finala bi se morala odigrati prejšnjo soboto, a je bila preložena na dan kasneje zaradi napada navijačev na avtobus nogometašev Boce, kjer so bili nekateri poškodovani. Tekma ni bila odigrana niti naslednji dan, nato pa so odločili, da finale prestavijo v Madrid na Santiago Bernabeu.

Argentinski klub ne želi, da se tekma odigra na stadionu Reala 9. decembra, saj bi bili zaradi tega na slabšem navijači, ki so že imeli karte za povratno tekmo v Buenos Airesu, zdaj pa bi imeli še dodatne stroške. Eden od argumentov vodstva Riverja je tudi, da bi tekma v španski prestolnici vzela čar derbiju med največjima rivaloma v južnoameriškem nogometu.