Klubsko SP: Al Ain senzacionalno izločil River Plate

Francois Nel/Getty Images

Prvi polfinale klubskega svetovnega prvenstva je postregel s pravo dramo. Po streljanju enajstmetrovk je Al Ain poskrbel, da se od tekmovanja poslavlja River Plate. Po rednem delu je sicer bilo 2:2, po najstrožjih kaznih pa 5:4 za ekipo iz Združenih arabskih emiratov.

Obračun so sanjsko začeli nogometaši Al Aina, ki so se v tretji minuti razveselili presenetljivega vodstva. Po podaji iz kota je Marcus Berg ravno dovolj spremenil smer žogi, da je le ta končala za hrbtom Franca Armanija, ki bi sicer moral posredovati bolje.

River je hitro in silovito odgovoril. V 11. minuti so zmagovalci Cope Libertadores najprej dvakrat nevarno streljali, v tretje pa je Rafel Borra vendarle ugnal vratarja Khalida Esso. Pet minuti kasneje je Borra zadel še po protinapadu in poskrbel za popoln preobrat.

Al Ain je do konca prvega polčasa znova zatresel mrežo Armanija, a so sodniki zaradi nedovoljenega položaja Huseina El Šahata gol razveljavili.

Domačini na začetku drugega polčasa niso obupali in do izenačenja prišli v 51. minuti. Caio je sijajno vtekel v kazenski prostor in izkoristil odlično podajo Cukasa Šiotanija ter po uspešnem preigravanju z diagonalnim strelom matiral Armanija. Do konca rednega dela srečanja sta mreži mirovali, to pa se je ponovilo tudi v podaljšku.

V dodatnem delu igre so sicer imeli tako eni kot drugi po eno priložnost. Za Al Ain je bil nenatančen Ahmad, za River Plate pa Pinola.

O potniku v finale so nato odločali streli iz enajstih metrov. Odločilna je bila peta serija, ko je Perez zapravil strel za River Plate in v finale poslal Al Ain.

Drugi polfinale je na sporedo v sredo ob 17.30. Pomerila se bosta Real Madrid in Kašima Antlers.