To je ljubezen do kluba: Igral bo za 100 evrov

Martin Rose, Bongarts

Poljski reprezentant Jakub Błaszczykowski se je odločil vrniti tja, kjer je začel svojo uspešno kariero. Poljak bo za Wislo iz Krakowa dobesedno igral za drobiž.

Popularni Kuba je s svojo Wislo podpisal zgolj šestmesečno pogodbo. S klubom se je dogovoril, da bo prejemal res simoblično plačo, ki znaša 100 evrov. To je tudi najnižja vsota, za katero nogometaš lahko igra po pravilih na Poljskem. Jakub Błaszczykowski je že pred tem ogromno pomagal svojemu klubu, ko je odštel 300 tisoč evrov za stare dolgove.

Kuba je Wislo zapustil leta 2007, ko se je preselil v dortmundsko Borussio, s katero je osvojil dve Bundesligi in igral v finalu Lige prvakov. Na Westfalnu je ostal do leta 2016, nato pa kratek čas nastopal še za Fiorentino in Wolfsburg. Za reprezentanco Poljske je zbral 105 nastopov in dosegel 21 zadetkov.