Bilić dobil 14 milijonov evrov za odpoved

Nogomet ostalo 26. Feb 201911:10 > 11:18
Jordan Mansfield, Getty Images Sport

Nekdanji hrvaški nogometni selektor Slaven Bilić je nedavno dobil odpoved na mestu glavnega trenerja moštva Al Ittihad, potem ko je tam preživel vsega pol leta.

Kot poročajo hrvaški mediji Slaven Bilić ne bo preveč žaloval zaradi odpovedi delovnega razmerja z moštvom Al Ittihad, ker je svojo pogodbo časovno zavaroval. V svoji pogodbi je imel klavzula, da v primeru, da ga klub predčasno odpusti, mu mora izplačati skupni znesek vseh plač, ki bi jih dobil do konca veljave pogodbe.

Njegova mesečna plača je znašala okrog 500.000 dolarjev, klub pa mu mora izplačati 31 mesečnih plač, kar nanese približno 14 miijonov evrov odpravnine.

Al Ittihad se po 21. krogih nahaja na predzadnjem mestu na razpredelnici s 15 točkami, osem manj od prvega mesta.

Nekdanji hrvaški selektor je poleg arabskega kluba v svoji karieri vodil še splitski Hajduk, Lokomotivo iz Moskve, Bešiktaš in West Ham.

Sportklub Slovenija