Na La Bomboneri večji incident preprečila vojska

Scott Halleran/Getty Images

Peklensko vzdušje je tako ali tako nekaj običajnega na tekmah argentinske Primere Division. Občasni incidenti prav tako niso nič posebnega, toda dogodki na tekmi 10. kroga med Boco Juniors in Rosaria Central so mejili na norijo. Več v priloženem videu.

Boca je na kultni La Bomboneri sicer povedla v 11. minuti, ko je v polno meril Dario Benedetto, a so gostje samo pet minut kasneje izenačili, kar je bil povod za vsesplošno prerivanje igralcev, ki je sledilo. Kolumbijec v dresu Rosaria Teofilo Guttierez, nekdanji nogometaš velikega Bocinega rivala River Platea, je ob proslavlju doseženega zadetka stekel proti navijačem Boce in začel s provokacijo. To so opazili domači igralci, na čelu s kapetanom Carlosom Tevezom, nemudoma stekli proti Teofilu, potem pa se je začelo.

Prerivanje je trajalo kar nekaj časa, morali so posredovati tudi člani argentinske vojske (ki so tako ali tako prisotni na vsaki tekmi argentinskega prvenstva), da se je tekma lahko sploh nadaljevala.

Omenjeni Teofilo ni ostal nekaznovan, dobil je namreč rdeči karton, z igrišča pa je moral tudi igralec Boce Ricardo Centurion. Do konca tekme je bilo vendarle bolj mirno, ostalo pa je tudi pri neodločenem rezultatu 1:1.

“To kar je Guttierez naredil, ni bilo primerno, ampak me sploh ne preseneča. Vsi vemo kakšen igralec je, to je bilo zanj nekaj čisto normalnega,” je po tekmi besnel Carlos Tevez, ki je v tej sezoni na sedmih tekmah dosegel zgolj en zadetek.