Iličić blestel, med strelci tudi Kampl

Slovenski nogometaši so se po zadnjih reprezentančnih obveznostih v tem letu vrnili v svoje klube. Najbolje je šlo Josipu Iličiću, ki se je v dvoboju Empolija in Fiorentine proslavil z dvema zadetkoma. Dvakrat je v polno meril reprezentančni debitant Aleks Pihler, Kevin Kampl se je vrnil z zadetkom.

Zvezni nogometaš Bayerja je za gol v dvoboju z Leipzigom, letošnjim novincem v elitni Bundesligi, zadel že po vsega 60 sekundah igre. V Solingenu rojeni Slovenec se je podpisal pod najhitreje doseženi zadetek letošnje izdaje nemškega prvenstva, a hitro vodstvo ni bilo dovolj za nove točke farmacevtov. Zasedba z Leverkusna je po dveh zmagah doživela peti poraz sezone, Leipzig pa se je zavihtel na vrh lestvice. Darmstadt je brez poškodovanega Romana Bezjaka pred domačimi gledalci doživel boleč poraz z Ingolstadtom, Nik Omladič pa je z Eintrachtom, ki je po remiju z Bochumom še tretjič zapored ostal brez zmage, ohranil vodstvo na v drugi nemški ligi, Šmarčan je odigral celotno tekmo.

Kot že zapisano, je šlo tudi v rezultatskem smislu precej bolje Josipu Iličiću. Kranjčan je v začetku novembra, v sklopu Evropske lige, dosegel prvi zadetek sezone, v nedeljo pa je v sosedskem dvoboju Empolija in Fiorentine prispeval še prva zadetka v letošnji izdaji Serie A. Firenčani so slavili z 0:4, potem ko je Iličić v uvodu drugega polčasa najprej izkoristil najstrožjo kazen, v 67. minuti pa s silovitim udarcem z roba kazenskega prostora z desnico zadel za končni izid.

Firenčani so se s peto zmago prebili na osmo mesto lestvice, status najvišje uvrščenega nogometaša Serie A pa še naprej pripada Jasminu Kurtiću. Slednji je s svojo Atalanto prav tako včeraj gostil drugouvrščeno Romo in se po preobratu veselil prestižne zmage, osme v sezoni, s katero se je moštvo z Bergama povsem približala drugemu mestu, saj Rimljani bežijo le še za točko. Kurtić je igral do 57. minute. Chievo je niz brez zmage prekinil brez Slovencev v postavi, Boštjan Cesar je srečanje s Cagliarjem spremljal s klopi, Valterja Birsa ni bilo v moštvu.

V vikendu zanimivih derbijev je bil v enega od njih udeležen tudi Jan Oblak. Atletico je v madridskem spopadu z Realom moral priznati premoč belemu baletu, Škofjeločan pa je moral trikrat po žogo v svojo mrežo. Slovenskega reprezentančnega vratarja je trikrat matiral Cristiano Ronaldo, rdeče-beli pa so po drugem zaporednem porazu zdrsnili na šesto mesto lestvice, a jih do druge Barcelone loči pet točk. Na dnu ligaške razpredelnice ostaja Granada Reneja Krhina, ki pa ni sodeloval pri remiju z Valencio.

Tako kot Kamplu in Bezjaku, je poškodba reprezentančne boje preprečila tudi Robertu Beriću, ki je poraz St. Etienna z vodilno Nico spremljal zgolj v vlogi gledalca. Podobno je bilo tudi z Dejanom Trajkovskim in Maticem Črnicem, ki sta se, tako kot Milivoje Novaković, v svoje kluba vrnila poškodovana, vsi trije so z jesenskimi nastopi že zaključili. Twente je z remijem v dvoboju z Utrechtom podaljšal niz neporaženosti, vse od prve tekme sezone pa poraza ne pozna niti Rijeka, ki pa je nadaljevali niz neodločenih izidov v Koprivnici in zato zapravila priložnost, da bi prednost pred Dinamom povečala na osem točk.

Po reprezentančnem debiju se je proslavil Aleks Pihler, saj je bil vezist Maribora osrednji junak zmage vijolic, ki so po dveh zadetkih 22-letnega nogometaša s 3:0 ugnale Radomlje. Štajerci so nanizali že 15 tekem brez poraza in se vrnili na vrh lestvice, saj je Olimpijo remizirala v Novi Gorici. Rok Kronaveter, Antonio Mlinar Delamea in Miha Zajc so dvoboj pričeli v začetni enajsterici, kar velja tudi za Gregorja Sikoška, ki se je s Koprom vrnil v svoje Krško in na blatnem igrišču v 62 minutah srečanja iztržil točko.

Še naprej pa na vrhu danskega in švicarskega prvenstva vztrajata Kobenhavn in Basel. Andraža Šporarja ob visoki zmagi nad Vaduzom, ki je gostovanje zapuščal s šestimi zadetki v svoji mreži, ni bilo v kadru, Benjamin Verbič pa je srečanje z Aalborgom pričel na klopi, a že v 12. minuti dvoboja zamenjal Corneliusa. Verbič in soigralci so slavili z 1:2 in po porazu Brondbyja prednost na vrhu lestvice povišali na devet točk.

Miha Mevlja je odigral vseh 90 minut ob remiju Rostova pri Kazanu, z 21. točko pa ruski podprvak zaseda šesto mesto. Le-tega v turškem prvenstvu drži tudi Konyaspor, ki je z 0:3 ugnal Gaziantepspor, Nejc Skubic pa je v osrčju gostujoče obrambe odigral celotno tekmo. (vir: nzs.si)