Brez čudeža v Dvorani Tabor

Futsal Club Maribor/Facebook

Futsal klub PROEN iz Maribora ni uspel presenetiti Interja iz Madrida, ki je šele v zadnjih minutah strl odpor Štajercev. Končni rezultat 3:1 ne odraža realnega stanja na igrišču.

Mariborčani bi za napredovanje v polfinale Lige prvakov morali premagati sloviti Inter iz Madrida, kar jim na žalost ni uspelo. Slovenski državni prvaki so se odlično upirali trikratnim zmagovalcem Lige prvakov, ki so do zmage prišli šele v zadnji minuti, ko so gostitelji turnirja igrali brez vratarja. Na zaključni turnir četverice so se tako uvrstili futsalerji Interja za katerega igra veliki Ricardinho.

Tekmo so bolje odprli gostje, ki so že takoj ogrozili vrata Damirja Puškarja. Prvo priložnost za Mariborčane smo videli v 6. minuti, ko je vratnico stresel Denis Totošković. Madridčani so do vodstva prišli v 13. minuti, ko so izvedli bliskovit protinapad, ki ga je uspešno zaključil David Pazosa.

Tudi začetek drugega polčasa je pripadel španski ekipi, ki je prvo priložnost za povišanje vodstva zapravila v 25. minuti, ko je Rafael Rato zadel prečko. Dobro minuto kasneje pa eksplozija navdušenja v Dvorani Tabor! Alen Fetić je izkoristil lepo podaje Nikole Jandrića in matiral vratarja Herrero ter izenačil izid. Zadnje minute so Mariborčani odigrali brez vratarja, dolgo so pletli mrežo okrog postavljene obrambe Interja, sreča pa ob poskusu Nermina Hasanbegovića ni bila na njihovi strani. Goste je rešila vratnica. Zaradi grobe igre in šestih prekrškov so gostje imeli tudi strel z 10 metrov, a je poskus Ricardinha Puškar brez večjih težav ubranil. V zadnjih minutah je domačim ponagajala zbranost in gostje so dvakrat zadeli prazna vrata Mariborčanov. V 40. minuti sta tako končni izid postavila Ricardinho in Mario Rivillos.