Adu: "Stvari niso izpadle tako, kot sem pričakoval"

Nogomet ostalo 18. Jun 201919:53 > 20:02
Drew Hallowell/Getty Images

Freddy Adu, nekdaj čudežni deček nogometa, je trenutno brez kluba. Toda to še ne pomeni, da bo kopačke obesil na klin ter zaključil z nogometno kariero.

Freddy Adu se je v zgodovino ameriškega športa vpisal s tem, ko je pri 14 letih podpisal prvo profesionalno pogodbo in sicer z moštvom D.C. United.

Celoten nogometni svet je od čudežnega dečka pričakoval veliko, toda njegova kariera je šla sčasoma samo navzdol.

Odkar je ob koncu sezone 2018 zapustil ameriški klub Las Vegas Lights je brez kluba. Zdaj 30-letni Adu je bil nekaj časa celo član srbske Jagodine, toda igral je zgolj na eni tekmi v pokalu.

“Še vedno sem mlad. Nisem še pripravljen, da se upokojim. Stvari niso izpadle tako, kot sem pričakoval. Toda preveč rad imam ta šport, da bi se mu odrekel,” je dejal Adu in dodal: “Še vedno dobivam ponudbe za igranje nogometa. Prek agentov in socialnih omrežij.”

“Želim ostati v ZDA. Tekom kariere sem igral v različnih, tudi čudnih državah. Želim igrati nogomet in upam, da ga bom igral v Ameriki,”, je povedal nogometaš, ki je bil rojen v Gani.