Torres se bo na zadnji tekmi srečal z Villo in Iniesto

Clive Rose/Getty Images

Španski nadapalec Fernando Torres je na nedeljski novinarski konferenci razkril, da bo svojo zadnjo tekmo odigral 23. avgusta, ko se bo njegov klub pomeril z zasedbo Vissel Kobe, kjer igrata Andres Iniesta in David Villa.

Nekdanji napadalec Atletica iz Madrida, Liverpoola, Chelseaja in Milana ter nekdanji svetovni prvak s Španijo je v zadnjem letu igral za japonsko prvoligaško moštvo Sagan Tosu.

Po 18 vznemirljivih letih je prišel čas, da končam nogometno kariero,” je novinarjem v Tokiu razkril 35-letnik iz Madrida, ki je s Španijo svetovni naslov osvojil leta 2010, z reprezentanco pa je bil dvakrat uspešen tudi na evropskem prvenstvu (2008 in 2012). Priljubljeni El Nino je za Španijo odigral kar 110 tekem in zabil 38 golov. V klubski karieri je slavil v ligi prvakov, dvakrat pa tudi v evropski ligi.

Otrok Atletica je na konferenci razkril tudi, katera bo njegova zadnja tekma v karieri. Torres bo zadnjič zaigral 23. avgusta, ko bo njegova ekipa Sagan Tosu gostila Vissel Kobe, kjer igrata njegova nekdanja reprezentančna soigralca David Villa in Andres Iniesta.

Da se bom poslovil od nogometa ob boku dragega prijatelja Inieste, je nekaj tako lepega, česar si nikoli nisem predstavljal, Japonska pa mi bo to omogočila. Ob meni bo tudi prijatelj David Villa. Z njim sem delil nekaj najlepših trenutkov v zgodovini španskega nogometa. Poskušal sem najti ikoničen trenutek za svojo zadnjo tekmo kariere, in mislim, da mi je uspelo,” je povedal.

Na vprašanje o prihodnosti je Španec na novinarski konferenci v Tokiu dodal, da bi rad ostal v nogometu in da ga mika trenerska kariera: “A najprej moram nekaj časa preživeti z družino in dobro razmisliti, kakšen bo moj naslednji korak.