Rooney: "Želja je, da v prihodnosti postanem trener"

Nogomet ostalo 28. Jun 201919:15 > 19:21
Patrick McDermott/Getty Images

Najboljši strelec Manchester Uniteda v zgodovini, Wayne Rooney je govoril o tem, da bi po izteku igralske kariere rad deloval kot trener. Dejal je, da je že prejemal ponudbe za mesto trenerja. Zavrnil jih je, ker se zaenkrat želi posvetiti zgolj igranju.

Rooney je bil na tekmi proti ekipi Orlando City, ki jo je njegov D.C. United dobil z 1:0, strelec izjemno lepega zadetka.

Za nekdanjega člana Evertona in Manchester Uniteda je bil to njegov 11. zadetek v letošnji sezoni, če upoštevamo vsa tekmovanja.

“Želja je, da v prihodnosti postanem trener. Sem v pridobivanju licence in ko končam z igranjem bomo videli kakšna priložnost se mi bo ponudila”, je dejal Rooney

Povezano

“Imam sicer že ponudbe, toda zdaj razmišljam samo o igranju in tako bo vse do takrat dokler ne bom zaključil s tem in obesil kopačke na klin”, je dodal Wazza.

Mnogi nekdanji soigralci legende angleškega nogometa že delujejo kot trenerji. Scott Parker je trener Fulhama, Frank Lampard je tik pred tem, da sede na klop Chelseaja, Steven Gerrard je trener Glasgow Rangersov, medtem ko je John Terry pomočnik trenerja pri Aston Villi.

“To je sijajno za Franka in za vse ostale mlade angleške trenerje – da jim veliki klubi dajejo priložnosti. Parker, Terry – oni vsi me motivirajo”, je govoril Rooney o Lampardu, ki je v pretekli sezoni uspešno vodil Derby County.