SP: Zgodovinski polfinale za Nizozemke

Alex Grimm, Getty Images Sport

Ženska nogometna reprezentanca Nizozemske se je prvič uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva. Četrtfinalno tekmo proti Italijankam v Valenciennesu so punce v oranžnih dresih dobile z 2:0. V polfinale se je danes uvrstila še Švedska.

To bi lahko uspelo tudi Italijankam, saj so že z uvrstitvijo v četrtfinale izenačile svoj najboljši rezultat, ki so ga njihove predhodnice dosegle leta 1991. V prvem polčasu sta mreži mirovali, potem pa sta v polno merili Vivianne Miedema v 70. ter Stefanie Van der Gragt v 80. minuti.

Miedema, sicer napadalka Arsenala, je najboljša strelka v zgodovini nizozemske reprezentance. To je bil že njen 61. gol v oranžnem dresu. Zmago je nato z glavo potrdila branilka Barcelone, Van der Gragtova.

Za finale se bodo “oranžne” borile proti Švedinjam, ki so bile v Rennesu z 2:1 boljše od Nemk. Te so sicer v 16. minuti povedle prek igralke Bayerna, Line Magull, šest minut kasneje je na 1-1 izenačila napadalka Montpellierja, Sofia Jakobsson, končni rezultat pa je v tretji minuti drugega dela postavila Stina Blackstenius (Linköpings SC).

Prvi polfinalni par na letošnjem SP v nogometu za nežnejši spol sta že včeraj sestavili Anglija ter ZDA. Naslov izpred štirih let branijo Američanke, ki so tedaj v Kanadi na finalnem srečanju ugnale Japonsko.