Messi OUT, Brazilija slavi Gabriela Jesusa

Nogomet ostalo 3. Jul 20194:01 > 4:12
Pedro Vilela/Getty Images

V polfinalu Copa America je Brazilija z 2:0 pred domačimi gledalci v Belo Horizonteju premagala svojega večnega rivala Argentino. Strelca na tekmi sta bila Gabriel Jesus in Roberto Firmino.

Prvo priložnost na tekmi polfinala Copa America med Brazilijo in Argentino je imel gostujoči nogometaš Leandro Paredes, potem ko je v 12. minuti srečanja iz roba kazenskega prostora le za las zgrešil brazilska vrata. Samo sedem minut kasneje pa so Brazilci izkoristili nenatančnost nasprotnikov, Gabriel Jesus je po podaji Roberta Firmina povedel domačo reprezentanco v vodstvo z 1:0.

Dani Alves je dokazal, da še vedno spada v elitno druščino nogometašev, izkušeni Brazilec je tudi začel akcijo za vodilni zadetek.

Argentina je imela priložnost še iz prostega strela, poskušal je Lionel Messi, Sergio Aguero je nastavil glavo in zadel prečko.

V drugem polčasu je bilo razmerje moči poravnano in na obeh straneh je bilo kar nekaj priložnosti, v 57. minuti se je pred Alissonom Beckerjem znašel Messi, a zadel vratnico.

Šele v 66. minuti je Argentina spet udarila proti vratom Brazilije, spet je bil tu Messi iz prostega strela. Le pet minut kasneje pa je sledila kazen za vse zapravljene priložnosti Argentine, saj je iz delnega protinapada pobegnil Jesus, ki je našel Firmina povsem samega pred vrati Argentine, Brazilija pa je po vodstvo z 2:0 lahko začela s slavjem.

Argentina se bo v soboto v Sao Paolu pomerila za tretje mesto, Brazilija pa v finalu čaka zmagovalca drugega polfinalnega obračuna Čile – Peru.