Pepe na Kitajsko?

Aitor Alcalde/Getty Images

Na Kitajsko bi lahko v bližnji prihodnosti odšel še en evropski superzvezdnik. Svojo karieri bi lahko v vse močnejši kitajski Super ligi nadaljeval tudi obrambni igralec Pepe.

Španska Marca poroča, da 33-letni portugalski reprezentant najverjetneje ne bo podaljšal z Real Madridom, zato se že pojavljajo namigovanja o tem, kje bi lahko izkušeni branilec nadaljeval svojo kariero.

Zanimanje za Pepeja se je pojavilo pri nekaterih kitajskih klubih, kjer so kvalitetni branilci prepotrebni za dvig nivoja igre.

Portugalec je v tej sezoni za Real v La ligi odigral le osem tekem in dosegel en gol, zato novice o nepodaljšanju pogodbe niso presenetljive.

Denar na Kitajskem ni težava in morda se prav zato obetajo spremembe pravilnika za klube. Zveza bi rada znižala število tujcev, strožje pa bi bile tudi finančne omejitve, ki jih zaenkrat praktično ni.

Pred nekaj dnevi je na Kitajsko že prestopil Brazilec Oscar, v teh dneh pa se pričakuje tudi potrditev prihoda argentinskega zvezdnika Carlosa Teveza, ki bo kot kaže zapustil Boco Juniors.