Nori El Trafico – 3:3, Ibra vs. Vela 2:1

Sean M. Haffey/Getty Images

Eden najbolj vročih derbijev v Ligi MLS med mestnima tekmecema iz Los Angelesa se je končal brez zmagovalca (3:3), medtem ko sta v noči na ponedeljek do zmage prišla Dallas in Houston.

Popularni El Trafico se je začel z zadetkom Zlatana Ibrahimovića. Izkušeni Šved je LA Galaxy v vodstvo popeljal že v drugi minuti.

V 12. minuti je izenačil Latif Blessing, vendar mu je Ibrahimović hitro vrnil s skupno osmim zadetkom proti Los Angeles FC.

Samo minuto kasneje je Cristian Pavon dosegel še tretji zadetek za LA Galaxy in vodstvo s 3:1. V 36. minuti je Blessing s svojim drugim zadetkom znižal na 2:3 in postavil končni izid prvega polčasa.

Končni izid je v 53. minuti postavil Mehičan Carlos Vela.

Do konca srečanja bi eni in drugi lahko prišli do zmage, vendar v zaključku akcij niso bili dovolj zbrani, med drugim je priložnost za zmago na mestnem derbiju zapravil tudi Ibrahimović.

Dallas je s 5:1 odpravil Columbus, medtem ko je Houston Dinamo v Cincinnatiju slavil s 3:1.