Firmino v 91. minuti zadel za finale klubskega SP

Francois Nel/Getty Images

V finalu klubskega svetovnega prvenstva se bosta pomerila Liverpool in Flamenbo. Redsi so proti mehiškemu Monterreyju dolgo trpeli, za zmago z 2:1 pa je v 91. minuti zadel Roberto Firmino.

Trener Liverpoola Jürgen Klopp je tekmo začel s premešano enajsterico. Firmino, Mane in Alexander-Arnold so ostali na klopi, tekmo pa sta zaradi poškodbe izpustila Wijnaldum in Van Dajk, ki ga je v obrambi zamenjal Jordan Henderson. Kljub temu je Liverpool bil tisti, ki je prvi zadel in v 12. minuti povedel po golu Keitaja. Mehičani so le dve minuti zatem izenačili. Alissona je sijajno ukanil argentinski reprezentant Ramiro Funes Mori.

V drugem polčasu je Liverpool dolgo časa neuspešno lovil novo vodstvo, Klopp pa je v nadaljevanju v igro poslal tudi Firmina, Maneja in Alexandra-Arnolda. Prav Alexander-Arnold je na začetku sodniškega dodatka podal v kazenski prostor in našel Firmina, ki je zadel za finalno vstopnico.

Finale med Liverpoolom in Flamengom je na sporedu v nedeljo.