Kitajska Superliga se začenja konec junija

Michael Dodge/Getty Images

Kitajska nogometna Superliga se bo začela zadnji teden v juniju, teden dni kasneje pa bodo začeli tudi s tekmovanjem v nižjih ligah.

Državni mediji na Kitajskem poročajo, da se bo Superliga začela 24. junija, vendar pod pogojem, da bodo številke povezane s koronavirusom pod nadzorom. Nekateri drugi viri poročajo, da se bo sezona začela 27. junija, nekaj dni kasneje pa bodo z boji začeli tudi nižjeligaški klubi.

Sistem tekmovanja v Superligi bo nekoliko drugačen. Še naprej bo igralo 16 ekip, vendar bodo verjetno igrale po sistemu konferenc. Tako bodo nadoknadili izgubljen čas zaradi epidemije koronavirusa.

Klubom bo določeno težavo ob začetku predstavljalo tudi dejstvo, da bodo morali tujci verjetno izpustiti začetek, saj so meje še naprej zaprte za tuje državljane. Nekaj omejitev ostaja tudi v potovanju znotraj Kitajske, vendar tudi te ukrepe oblasti počasi rahljajo.

Igralcem na Kitajskem bodo plače znižali od 30 do 50 odstotkov, da bi omogočili nemoteno delovanje klubov.