Čeferin: Tretje klubsko tekmovanje po načrtu

Foto: FSS

Predsednik Evropske nogometne zveze Aleksander Čeferin je zagotovil, da situacija z epidemijo koronavirusa ne spreminja načrtov z zagonom tretjega evropskega klubskega tekmovanja - Koneferenčne lige.

Povezano

Izvršni odbor Uefe je leta 2018 potrdil ustanovitev tretjega evropskega klubskega tekmovanja, ki bo nosilo ime Konferenčna liga in je načrtovano za obdobje od leta 2021 do 2024.

Igralo se bo po enakem sistemu kot Liga prvakov in Evropska liga. Za zmago se bo potegovalo 32 ekip, najboljša ekipa pa si bo zagotovila mesto v glavnem delu Evropske lige v prihajajoči sezoni.

“Tekmovanje se bo začelo, kot je načrtovano. Nimamo namena prestavljati karkoli,” je Aleksander Čeferin potrdil, da Uefa načrtov o zagonu novega tekmovanja pod njenim okriljem ne spreminja.