Bayern z zmago odgovoril na dva zaporedna poraza

Nogomet ostalo 17. Jan 202117:32 0 komentarjev
Robert Lewandowski

Bavarci so po izpadu iz nemškega pokala odgovorili v nemški Bundesligi. Z 2:1 so premagali Freiburg in se tako od drugouvrščenega Freiburga oddaljili na 4 točke.

Bavarski ponos je do vodstva prišel že v 7. minuti srečanja. Po podaji Mullerja je 21. prvenstveni gol v sezoni dosegel Robert Lewandowski.

Mnogi so mislili, da bo Bayer sprostil jezo, ki je nastala po zadnjem prvenstvenem porazu in po izpadu iz nemškega pokala, in na svoji Allianz Areni razbil Freiburg, a so se zmotili.

Freiburg je v 62. minuti po zadetku Petersena izenačil in varovanci Flicka so se znašli v velikih težavah.

V 74. minuti je vendarle udarila naveza Sane-Muller. Nemec je asistenci dodal zadetek in tako poskrbel za 11. prvenstveno zmago Bayerna v tej sezoni.

Bayern ima po 16 odigranih krogih 4 točke prednosti pred RB Leipzigom, ki je na 2. mestu.