Real, Barca in Juve skupaj: Ne bomo podlegli pritisku

Nogomet 26. Maj 202120:05 0 komentarjev
Florentino Perez
Real in Florentino Perez sta vsaj za nekaj mesecev obupala nad Kylianom Mbappejem. Foto: Guliverimage

S skupno izjavo so pri Real Madridu, Barceloni in Juventusu sporočili Uefi, da ne bodo podlegli pritisku.

Trojica omenjenih klubov so osamljeni, ko je govora o propadlem projektu evropske superlige, a zato v času boja z Uefo delujejo skladno in enotno. Še vsakič doslej so vsak odziv na dogajanje pripravili skupaj in ga na svojih uradnih komunikacijskih kanalih nato objavili istočasno.

S spodnjim sporočilom so se pri Realu, Barceloni in Juventusu odzvali na nedavno napoved Uefe, da bo zoper tri omenjene klube odprla disciplinski postopek. Za razliko od prejšnjih sporočil so bili tokrat nekoliko bolj ostri in odločni.

“Barcelona, Juventus in Real Madrid želimo izraziti popolno nestrinjanje nad ponavljajočo se prisilo, ki jo UEFA izvaja zoper tri najpomembnejše inštitucije v zgodovini nogometa. Alarmanten odnos grobo krši odločbo vrhovnega sodišča, ki je že podalo jasno stališče in opozorilo UEFA, naj se vzdrži kakršnih koli potez, ki bi kaznovale ustanovne klube evropske superlige.”

Začetek disciplinskega postopka je za nas nesprejemljiv in gre za neposreden napad na vladavino pravo, ki smo jo mi, državljani Evropske unije, zgradili na demokratičnih temeljih. UEFA ne spoštuje sodišč in prava kot takega.”

Od samega začetka je bila ideja evropske superlige predstavljena kot načrt za izboljšanje nogometa, ki bi potekal v dialogu z UEFA in katere namen je povečanje zanimanja za ta šport in omogočanje navijačev, da bi spremljali čim boljši spektakel. Ta cilj mora biti dosežen v okvirih vzdržnosti in solidarnosti, še posebej v zahtevnih ekonomskih časih, ki jih trenutno preživljajo številni klubi v Evropi.”

Namesto da bi iskali načine za moderniziranje nogometa z odprtim dialogom, UEFA pričakuje, da zavrnemo sodne postopke, ki izražajo pomisleke v njihov monopol nad evropskim nogometom. Barcelona, Real Madrid in Juventus – vsi trije smo starejši kot sto let – ne bomo podlegli prisili in nesprejemljivemu pritisku, ostali pa bomo zavezani k pripravljenosti za dialog in skušali preko tega poiskati urgentne rešitve, ki jih trenutno potrebuje nogomet.”

Ali bomo reformirali nogomet ali pa bomo gledali njegov neizbežen propad.”

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!