Rooneyu z ljubeznijo: Wazza, kakšen igralec, legenda, GOAT

Nogomet 15. Jan 202120:46 > 21:08
Laurence Griffiths, Getty Images

Novica, da je Wayne Rooney končal nogometno kariero je poskrbela za vihar med njegovimi oboževalci in pravimi ljubitelji nogometa. Legendarnemu angleškemu nogometašu so neverjetno igralsko kariero priznali številni nekdanji in sedanji asi kot so Rio Ferdinand, Maruc Rashford, Gary Lineker, Juan Mata, Edwin van der Sar, Jamie Carragher, Robin van Persie ... Čestitkam pa so se pridružili tudi klubi. Od Evertona, Manchester Uniteda do Barcelone.

Nekdanji angleški reprezentant se je pri 35 letih odločil končati profesionalno igralsko kariero in se posvetiti trenerskemu poslu pri Derby County, kjer je bil do danes igralec-trener.

“Enkrat moder, drugič moder, vedno moder … Čestitke za neverjetno igralsko kariero Wayne Rooney. Želimo ti veliko sreče kot trener,” so zapisali pri Evertonu zraven pa priložili posnetek spektakularnega zadetka Rooneya s sredine igrišča proti West Hamu leta 2017, ko je prvič v karieri v dresu karamel dosegel hat-trick.

“Kapetan, golgeter, legenda. In zdaj trener. Srečno upokojitev, Rooney. Hvala za spomine,” so zapisali pri Manchester United.

“Čestitamo za fantastično kariero Wayne Rooney in želimo ti veliko sreče v tvojem naslednjem poglavju,” so objavili pri Barceloni.

“Wayne Rooney – upokojensko zahvalna objava. Svetovni razred. Legenda. Golgeter. Ekipni igralec. Polna omara lovorik. Vso srečo pri novi službi, Wazza. Me boš pobral zjutraj, prijatelj?” je Rooneya vprašal njegov dolgoletni soigralec pri Unitedu in angleški reprezentanci Rio Ferdinand.

“Eden največjih. Moje sanje, da igram poleg tebe so se mi uresničile. Čestitam za neverjetno kariero. Srečno v pokoju,” je zapisal napadalec rdečih vragov Marcus Rashford.

Za vedno si bom zapomnil TO asistenco.

“Čestitam za tvojo neverjetno kariero, prijatelj. Hvala za čudovite trenutke na in izven igrišča. Vedno se bom spomnil TISTE asistence in obraza, ki namiguje. V nadaljevanju kariere ti želim vse najboljše. Prepričan sem, da bo odličen trener,” je sporočil Nizozemec Robin Van Persie, bivši soigralec Rooneya.

“Z zelenic se je umaknil eden najboljših nogometašev vseh časov. Za nobenega nogometaša to ni lahek trenutek, a Wayne Rooney je imel na igrišču zares neverjetno kariero. Upam, da mu bo to uspelo tudi z Derby Countyem ob igrišču. Srečno,” je zapisal legendarni angleški nogometaš Gary Lineker.

Obljuba iz nočnega lokala

“Kakšen nogometaš in kakšna kariera! Wayne Rooney, najboljši strelec v klubu in angleški reprezentanci in ogromno medalj ter lovorik. Zanimivo, da bo vse to dosegel mi je povedal, ko sem ga prvič v življenju srečal v nočnem klubu!,” je razkril Jamie Carragher, ki je kot kapetan in branilec Liverpoola imel številne nogometne bitke z nekdanjim napadalcem Evertona in Manchester Uniteda.

“Eden največjih. Čestitke za neverjetno kariero, Wazza. Kakšen igralec … Srečno v novi službi,” je sporočilo nekdanjega nogometaša Manchester Uniteda Juana Mate.

“Wayne Rooney. Resnična legenda Manchester Uniteda. Eden največjih, dragi soigralec in fantastičen strelec. Srečno v penziji Rooney in uživaj v svoji karieri po igralski. Veliko sreče v vlogi trenerja,” mu je zaželel nekdanji soigralec in legendarni nizozemski vratar Edwin van der Sar.

Waynu Rooneyu so vse najboljše zaželeli tudi v Premier ligi, ligi prvakov …