Sijajni Mitrović rešil Srbijo

Nogomet ostalo 30. Mar 202120:35 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Srbije so dobili tekmo 3. kroga kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Orli so v Bakuju slavili z 2:1.

Srbska reprezentanca se v azerbajdžanski prestolnici ni prikazala v dobri luči. Srbi so nekoliko podcenjevali tekmeca, kar bi se jim skorajda maščevalo.

V 16. minuti je Dušan Tadić lepo poiskal Aleksandarja Mitrovića, ki je nato krasno premagal nasprotnikovega vratarja in tako postal prvi strelec teh kvalifikacij.

Srbi so se z minimalno prednostjo zadovoljili, za kar so bili tudi kaznovani. Gostitelji so v 59. minuti uspešno realizirali enajstmetrovko in se tako vrnili v tekmo. Srbija tudi po prejetem golu ni vzpostavila resne prevlade. Orli so se dolgo mučili s tem, da bi si ustvarili kakšno priložnost, a igra Stojkovićeve četa je bila slaba.

V 81. minuti pa je Aleksandar Mitrović z roba kazenskega prostora sprožil in zelo spretno premagal Mahammadaliyeva in tako poskrbel za pomembno zmago.

Srbi imajo 7 točk in so trenutno na vrhu lestvice v skupini A.