Ob 17:30 na SK 1: Solskjaer pred derbijem zbodel redse

Nogomet 2. Maj 20219:07 > 9:13 0 komentarjev
Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer (Foto: Andy Rowland)

Trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer je pred največjim angleškim derbijem dobro razpoložen. Na novinarski konferenci je tudi nekoliko zbodel tekmece iz Liverpoola in jim želi z nedeljsko zmago zadati dva udarca. Veliki obračun si v neposrednem prenosu poglejte ob 17:30 na Sportklub 1!

Na Old Traffordu bo imela tekma za večna tekmeca precej različen pomen. Na eni strani se Liverpool po slabi sezoni zdaj krčevito bori za preboj med najboljše štiri in s tem uvrstitev v Ligo prvakov prihodnjo sezono. Redsi trenutno s tekmo manj za četrtim Chelseajem zaostajajo za sedem točk. Na drugi strani si je United Ligo prvakov praktično že priigral in gre tako v tekmo povsem sproščeno z drugega mesta na lestvici.

Trener Liverpoola Jürgen Klopp je eno od morebitnih olajševalnih okoliščin videl v večji utrujenosti Uniteda, ki je v četrtek odigral prvo tekmo polfinala Evropske lige.

Vendar United je bil v četrtek izjemen in Romo odpravil s kar 6:2. V tekmo gre tako sproščeno in na krilih velike zmage. Še največji imperativ zmage rdečih vragov je, da mestnim tekmecem vsaj za en krog preložijo osvojitev angleškega naslova.

Prav City je bil glavni fokus Oleja Gunnarja Solskjaerja na novinarski konferenci. “Veste, ne oziramo se nazaj, temveč gledamo naprej in si želimo še bolj izzvati Man City,” se je Norvežan obregnil ob primerjave z Liverpoolom in dodal, da je njegovo poslanstvo v naslednji sezoni premagati Manchester City in ne ekipe, ki jo vodi Klopp.

Drugi motiv rdečih vragov pred dvobojem najuspešnejših angleških klubov je seveda preprost – premagati večnega tekmeca. S tem bi jim zadali tudi močan udarec v njihovem lovu na uvrstitev med najboljše štiri.

Visoka zmaga proti Romi bo Solskajerju olajšala izbiro moštva za tekmo. Ker so si skoraj že zagotovili napredovanje v finale Evropske lige, mu ne bo potrebno štediti najboljših nogometašev za povratni polfinalni obračun.

Nedeljski spored Premier lige na Sportklubu:

Ob 15:00 na SK1: Newcastle – Arsenal
Ob 17:30 na SK1: Manchester – Liverpool
Ob 20:15 na SK3: Tottenham – Sheffield United

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!