Odhod Tuchla zaustavil prestop Mbappeja v Real?

La liga 26. Dec 202011:12 > 11:13 0 komentarjev
David Ramos/Getty Images

Potem ko je PSG zapustil Thomas Tuchel, je Kylian Mbappe korak bližje ostanku v francoski prestolnici, piše španski As.

Thomasa Tuchela naj bi na klopi PSG-ja zamenjal Mauricio Pochettino, ki mu je športni direktor Leonardo menda obljubil, da bo Kylian Mbappe ostal v klubu.

Real je poleti nameraval začeti “operacijo Mbappe”, ki mu pogodba poteče poleti leta 2022, toda zdi se, da PSG že dela na tem, da bo mladi Francoz podaljšal pogodbo.

As piše, da naj bi zastopniki napadalca od kluba zahtevali, da v novo pogodbo zapišejo odškodninsko klavzulo v višini 250 milijonov evrov, ki bi jo Real lahko plačal, vendar je obenem to 70 milijonov višja številka, ki bi jo galaktiki plačali naslednje leto.

Ob tem je bil Mbappe v slabih odnosih s Tuchelom. Slednji je v lanski sezoni na dveh prvenstvenih tekmah proti Montpellierju in Nantesu dvakrat zamenjal Mbappeja, ki s tem ni bil zadovoljen, trener pa je kasneje hitro dal vedeti, kdo je glavni. “Jaz sem trener. To ni indivdualni šport kot tenis, to je nogomet,” je takrat dejal Tuchel, ki mu na koncu ni pomagala niti uvrstitev v finale Lige prvakov.

Ali se bo Mbappe z novim trenerjem razumel bolje, bo pokazal čas. Zanimanje Reala bržkone tudi poleti ne bo nič manjše …

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!