Olimpija nadigrala Koper in pobegnila na sedem točk

Nogomet 21. Apr 202118:49 > 19:37 0 komentarjev
Olimpija je razbila Koper. Foto: Prva liga

Nogometaši Olimpije so v 29. krogu Prve lige premagali Koper s 6:2 in na vrhu lestvice najbližjemu zasledovalci pobegnili na sedem točk. Koprčani po porazu ostajajo na petem mestu.

Koprčani so v Stožice dopotovali kot edino moštvo, ki je v tej sezoni Ljubljančane premagalo na njihovem terenu. Da imajo tudi tokrat podobne načrte, so dokazali že v 9. minuti, ko je s prostega strela poizkusil Matej Palčič. V živem zidu se je umaknil branilec Uroš Korun, žoga je posledično končala za hrbtom vratarja Žige Freliha.

A na izenačenje zmajev nismo čakali dolgo. Branilec Kopra Žan Žužek je v 12. minuti v svojem kazenskem prostoru po podaji Timija Maxa Elšnika nespretno posredoval in premagal svojega vratarja. Ljubljančani so povedli le enajst minut kasneje, ko je po novi podaji Elšnika v prostor Antonio Delamea Mlinar z glavo premagal gostujočega vratarja Adama. Izid prvega dela je v 45. minuti postavil Nino Pungaršek, ki je streljal z roba kazenskega prostora, žoga pa se je na poti v mrežo odbila še od gostujočega igralca Darka Mišića.

Tudi v drugem polčasu zeleni niso stopili s plina. V 59. minuti je bočni branilec Olimpije Matic Fink prodrl po desni strani, podal v sredino, kjer je žogo dočakal Radivoj Bosić in povišal na 4:1.

Koprčani so znižali v 76. minuti, ko je enajstmetrovko po prekršku nad Maksom Barišićem izkoristil Dare Vršič. Olimpija je odgovorila še z dvema goloma, v 82. minuti je bil še enkrat natančen Bosić, v 90. minuti je zadel še Andres Vombergar za pol ducat golov mreži gostov.

V dresu Olimpije je 150. nastop zbral Nik Kapun (v drugem polčasu je nosil tudi kapetanski trak), ki je po zmagi povedal: “Za mano je tekma s posebnim jubilejem. Najlepše je tako popoldne zaključiti z zmago in sedmimi točkami razlike na vrhu. Tekmo smo dobro začeli, nato pa nas je vodilni gol Kopra presekal. Vsi smo verjeli, da nam bo uspelo obrniti rezultat, to nam je uspelo, zasluženo smo zmagali. Med dolgim premorom smo trdo trenirali, manj časa smo posvetili taktiki, več pa uigravanju in sprostitvi. To se zdaj pozna na igrišču. Ker se bliža konec prvenstva in ciljamo visoko, smo vsake zmage zelo veseli.”

Manj zadovoljen je bil gostujoči trener Rodolfo Vanoli. Nekdanji trener Olimpije je povedal: “Olimpija je zasluženo zmagala. Morali bi igrati bolje. Glave gor, še vedno smo v igri za Evropo, kar je naš primarni cilj. Gremo naprej.”

Olimpija je tako še petnajsto tekmo zapored ostala neporažena in je na vrhu lestvice slovenskega prvenstva Mariboru pobegnila na sedem točk prednosti (57:50), Koper ostaja peti (ima 40 točk).