Brez milosti – LASK v boju za prvaka ob šest točk!

Uncategorized 28. Maj 202020:17 > 20:20
REUTERS/Leonhard Foeger

Nogometni klub LASK iz Linza je zaradi nespoštovanje socialne distance na treningu prejel kazen v višini 75 tisoč evrov, hkrati pa izgubil tudi šest točk, ki jih bo še kako pogrešal v boju za naslov z RB Salzburgom.

Linz je sredi maja navkljub prepovedi organiziral normalen ekipni trening. Zaradi kršenja pravil je črno-bele doletela huda kazen, ki lahko tudi odloči boj za naslov prvaka.

Posnetki treninga so hitro prišli v javnost, odgovorni pa so takoj reagirali. V četrtek je Bundesliga sporočila, da je disciplinska komisija določila kazen za LASK, ki je med drugim prekršil tudi načela fair-playja.

Z izgubo šestih točk je najboljša ekipa avstrijske Bundeslige izgubila prvo mesto in bo v ligo za prvaka vstopila s tremi točkami zaostanka za Salzburgom.

To bo ekipi iz TGW Arene močno otežilo lov na sanjski uspeh, serijskim prvakom iz Salzburga pa bo v zaključku sezone veliko lažje.

Avstrijska Bundesliga, ki jo lahko spremljate samo na Sportklubu, se bo nadaljevala prihodnji teden. LASK se bo 3. junija pomeril s Hartbergom.