Salzburg zanesljiv, Repov Hartberg premagal Graz

REUTERS/Leonhard Foeger

V avstrijski Bundesligi, ki jo lahko spremljate samo na Sportklubu, se je začel drugi del tekmovanja. V 1. krogu lige za prvaka je RB Salzburg z 2:0 premagal Rapid, LASK iz Linza pa je po porazu proti Hartbergu (1:2), za katerega je znova dobro igral Rajko Rep, zdrsnil na tretje mesto.

Biki so tako prišli do druge zaporedne zmage v državnem prvenstvu in kot kaže ujeli pravo formo. Pred tem so namreč nanizali dva remija in poraza, posledično pa bili ves čas pod pritiskom LASK-a iz Linza. Slednjemu je odvzem točk zaradi kršenja pravil ob epidemiji koronavirusa COVID-19 povsel pokvaril formo, saj je letošnji hit Bundeslige popustil in zdaj za vodilnim Salzburgom zaostaja že za šest točk.

Salzburg je v sredo doma proti Rapidu slavil z 2:0, biki pa so v vsakem polčasu dosegli en zadetek. Že v 9. minuti je bil natančen Patson Daka, končni izid pa je v sodnikovem dodatku drugega polčasa postavil Noah Okafor.

Do pomembne zmage je prišel Wolfsberger, ki je izkoristil spodrsljaj LASK-a in se prebil na drugo mesto. Volkovi so bili z 2:1 boljši od Sturm Graza, zadetke za gostujočo ekipo pa sta dosegla Shon Weissman in Michael Liendl. Častni gol za Sturm, ki je tekmo končal z igralcem manj, je v 77. minuti dosegel Thorsten Rocher.

Za največje presenečenje je v 1. krogu drugega dela prvenstva poskrbel Hartberg, ki je po preobratu v Linzu z 2:1 premagal LASK. Črno-beli so sicer tekmo bolje začeli in že v 9. minuti povedli po golu Joaa Klaussa, a je razpoloženje med domačimi le šest minut zatem pokvaril slovenski vezist Rajko Rep. Rep je dosegel že sedmi gol v tej sezoni. Na odločilen trenutek smo nato čakali vse do sodniškega dodatka v drugem polčasu, ko je za veliko zmago gostov v 93. minuti poskrbel Dario Tadić.

Salzburg je tako s 27 točkami vodilna ekipe avstrijske Bundeslige, na drugem mestu pa je s petimi točkami manj po novem Wolfsberger. LASK je tretji in za vodilno ekipo zaostaja že za šest točk, sledijo pa še Rapid Dunaj (20 točk), Hartberg (17 točk) in Sturm Graz (16 točk).

Avstrijsko Bundesligo lahko spremljate samo na Sportklubu.