Balotelli zapušča Nico – kam pa sedaj?

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Napadalec Mario Balotelli se je na svojem Instagram profilu poslovil od navijačev kluba ter s tem nedvoumno potrdil, da poleti zapušča vrste tega francoskega kluba.

Ostalo je še pet tekem… To sta bili dve vznemirljivi leti. Hvala vam za vse!” je zapisal SuperMario.

Na koncu tekoče sezone se Italijanu izteče pogodba, tako da bo klube lahko prosto izbiral. Za zdaj ne obstajajo resna namigovanja, kje bi lahko napadalec nadaljeval svojo športno pot, čeprav so italijanski mediji polni špekulacij. Omenjajo se Napoli, Roma, Milan.

V dosedanjem poteku kariere je 27-letni nogometaš nosil drese Milana, Interja, Manchester Citya in Liverpoola. Za italijansko nogometno reprezentanco je zbral 33 nastopov in dosegel 13 golov, od katerih sta vsekakor najpomembnejša tista dva v polfinalu EP 2012, ko so azzurri premagali Nemčijo. Balotelli je bil tedaj izbran tudi v idealno enajsterico prvenstva.