In zgodilo se je: PSG poražen po 2.760 minutah

Shaun Botterill/Getty Images

Nogometaši PSG-ja so doživeli poraz v finalu Francoskega pokala, kjer je bil po streljanju enajstmetrovk boljši Rennes. Parižani tako niso uspeli še petič zapored osvojiti lovorike v najobširnejšem francoskem tekmovanju.

Do finalnega obračuna proti Rennesu je bilo dejstvo, da gre za tekmovanje Parižanov. PSG je nazadnje izgubil tekmo v Francoskem pokalu januarja leta 2014 doma proti Montpellierju z 2:1. Od takrat naprej so Princi na terenu neporaženi preživeli skupno 2.760 minut, vključujoč včerajšnjih 120 pred izvajanjem kazenskih strelov. To je bilo vse skupaj 29 tekem, od teh pa so samo za eno, in to v letošnji sezoni v osmini finala, potrebovali več kot 90 minut za potrditev zmage.

Ker pa ima vse svoj konec, je do tega prišel tudi PSG, pa čeprav so vodili z 2:0. Poraz je bil šok za večino igralcev, le eden od njih je že utrpel poraz v Francoskem pokalu –  Edinson Cavani, ki je pred petimi leti z ekipo padel prav proti Montpellierju. Kljub porazu PSG ostaja najtrofejnejša ekipa v Pokalu z 12 naslovi, pred Olympic Marseillom, ki ima dve lovoriki manj.