Nezaželeni Icardi s precej višjo plačo uradno v Parizu

Uncategorized 2. Sep 201923:33 > 23:47
Emilio Andreoli/Getty Images

Navijači Paris Saint-Germaina imajo po zaključku prestopnega roka v Evropi vseeno nekaj razlogov za zadovoljstvo. Zadnji dan poletnih prestopov so uradno podpisali Keylorja Navasa in Maura Icardija, ostal pa je tudi Neymar.

Glavna naloga Interja v tem prestopnem roku je bila prodaja nekdanjega kapetana in najboljšega strelca moštva v zadnjih petih letih Maura Icardija. Težka pogajanja okoli podaljšanja pogodbe so pripeljale do odvzema kapetanskega traku, medijska vojna direktorja Interja Beppeja Marotte in agentke ter soproge argentinskega napadalca Wande Nare, pa je pahnila razmerje med igralcem in klubom čez prepad.

Icardi in Nara sta želela, da je “njun” novi klub Juventus, a Marotta ni želel, da se neposredni rival okrepi v napadu. Na koncu so v zadnjih 24 urah prestopnega roka v osprednje stopili pri Paris Saint-Germainu. Sklenili so dogovor, Icardi pa v Pariz odhaja kot posojen nogometaš za eno leto, PSG pa ima možnost odkupa po koncu sezone za 65 milijonov evrov, samo za to sezono pa so plačali 5 milijonov.

Icardi bo v enem letu prejel prejel kar osem milijonov plače, kar je znatno več, kot pri Interju, kjer je prejemal 4,5 milijona evrov. Plača pri PSG-ju je tudi milijon višja od maksimuma, ki ga je ponujal Marotta ob pogajanjih za novo pogodbo.

Argentinec je tako prestavil sago okoli njegovega prestopa še za eno leto, tudi naslednje poletje pa pričakujemo dolgotrajna pogajanja polna zapletov.