Lyon bo tožil zvezo: Ukradli ste nam milijone…

Uncategorized 30. Apr 202023:45 > 23:47
Getty Images/Catherine Ivill

Nogometni klub Lyon je napovedal tožbo francoske nogometne zveze, ki se je zaradi pandemije koronavirusa odločila za predčasen zaključek sezone, za končni vrstni red pa upoštevala trenutno stanje na lestvici.

Zaradi takšnega razpleta je Lyon med največjimi osmoljenci sezone 2019/2020. V trenutku prekinitve je Lyon zasedal sedmo mesto in tako ostal brez uvrstitve v evropska tekmovanja.

Iz kluba so sporočili, da bodo zaradi te odločitve izgubili več kot 10 milijonov evrov in da so pripravljeni pravico iskati na sodišču.

Seveda se postavlja vprašanje, če bi se Lyon v zadnjih 10 krogih sploh uspel prebiti v Evropo, saj je po 28 krogih za četrtim Lillom zaostajal za kar devet točk.

Jasno bi se lahko Lyon še vedno uvrstil tudi v Ligo prvakov, a bi moral za kaj takega osvojiti to tekmovanje. Na prvi tekmi osmine finala je francoski velikan z 1:0 premagal Juventus.