L'Equipe: Smo izpadli idioti?

Uncategorized 29. Maj 202010:06 > 10:21
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

"Kot idioti?" Se glasi naslovnica francoskega časnika L'Equipe. Francoska Ligue 1 je edina od najboljših petih lig, ki je bila zaradi pandemije koronavirusa odpovedana.

Priznani francoski časnik se sprašuje, če so oblasti naredile pravo potezo s tem, ko so prepovedale izvedbo vseh športnih tekmovanj v Franciji do septembra. Ostale najboljše evropske lige bodo izpeljane do konca. Klubi v francoski ligi pa se bodo verjetno znašli v veliki finančni zagati.

Sezona se je pred tedni zaključila. Naslov je pripadel Parižanom, ki so pred prekinitvijo prvenstva vodili z veliko prednostjo.

Samo dva tedna po odločitvi, da se sezona ne bo smela nadaljevati, je ministrstvo za šport izdalo dovoljenje, ki nogometašem omogoča, da se vrnejo na treninge. Vprašanje športnega časnika je torej povsem na mestu.

Zaradi tega so se jezno odzvali mnogi klubi, ki menijo, da so bili zmanipulirani.

Po številnih ocenah strokovnjakov naj bi škoda, ki so jo doživeli francoski klubi, znašala 250 milijonov evrov.