Bo ostal ali odšel? Znana je usoda vročega Mbappeja.

Uncategorized 7. Jun 202117:27 > 17:30
Kylian Mbappe je dosegel najvišjo vrednost v zgodovini. Na vrhu je tudi trenutno. FOTO: Guliverimages.

Kylian Mbappe bo zagotovo ostal član PSG tudi v naslednji sezoni, je povedal predsednik PSG Nasser Al-Khelaifi. Mladega francoskega nogometnega zvezdnika že nekaj časa povezujejo z odhodom iz Pariza. Zanj so zagreti predvsem pri Real Madridu.

Povezovanje Kyliana Mbappeja z Real Madridom traja že nekaj let, a do prestopa francoskega zvezdnika na Santiago Bernabeu še ni prišlo. Očitno pa še nekaj časa niti ne bo.

”Jasen bom. Mbappe bo ostal v Parizu,” je v pogovoru za francoski L’Equipe povedal Nasser Al-Khelaifi.

”Nikoli ga ne bomo prodali in nikoli ne bo odšel brez odškodnine. V Parizu ima vse, kar potrebuje. Kam lahko gre? Kateri klub se lahko primerja s PSG glede na ambicije?” se je vprašal prvi mož PSG.

Mbappe ima s PSG sicer pogodbo do leta 2022, pogajanja o morebitnem podaljšanju pa še trajajo. Ker do podpisa še ni prišlo, so namigovanja o tem, da bo 22-letnik odšel drugam, favorit je predvsem Real Madrid, v zadnjem času vse glasnejša. Predsednik PSG je spregovoril tudi o tem.

”Stvari gredo v pravo smer. Verjamem, da bomo kmalu prišli do dogovora. To je Pariz, to je njegova država. Je na misiji, želi si igrati nogomet, promovirati francosko ligo, Pariz in svojo državo,” je o usodi mladega zvezdnika še povedal Al-Khelaifi.

Mbappe, svetovni prvak s Francijo leta 2018, je v PSG iz Monaca za kar 145 milijonov evrov prišel leta 2018. Od takrat je za PSG v 171 nastopih v vseh tekmovanjih dosegel kar 131 golov.