V Franciji bo zelo vroče

Nogomet 16. Maj 202123:09 0 komentarjev
Oba glavna zvezdnika PSG sta se proti Reimsu vpisala med strelce. Foto: Guliverimage

Po remiju Lilla proti Saint Etiennu (0:0) v predzadnjem krogu Ligue 1 se je Paris Saint-Germain na vrhu približal le na točko zaostanka. Parižani so s 4:0 nadigrali Reims. Blizu je tudi Monaco, ki je premagal Rennes z 2:1.

V francoskem državnem prvenstvu se obeta infarktni zaključek. Potem ko je v prejšnjem tednu PSG z remijem proti Rennesu svoj zaostanke za Lillom povišal na tri točke, se je danes – krog pred koncem – ta znova stopil le na eno točko.

Parižani so doma brez težav premagali Reims, potem ko so v obeh polčasih dosegli po dva zadetka. V prvem sta bila natančna Neymar (z enajstmetrovke) v 13. minuti in Kylian Mbappe v 24. minuti. V drugem delu sta gola za visoko zmago prispevala še Marquinhos (68.) in Moise Kean ob koncu rednega dela tekme.

Lille je na domačem stadionu Pierra-Mauroya gostila St. Etienne, a ni našel poti do gola. Srečanje se je končalo brez zadetkov, kljub temu pa je ekipa s severovzhoda Francije v zadnjem kolu odvisna zgolj od sebe, saj jim zmaga proti Angersu prinaša naslov prvaka – zdaj imajo namreč pred Parižani namreč točko prednosti (80-79). PSG bo za konec ligaške sezone gostoval pri Brestu, varovance Mauricia Pochettina pred tem čaka še finale francoskega pokala, ko se bodo v sredo merili z Monacom.

Zanimivo pa je tudi v boju za tretje mesto, ki ga ohranja Monaco. Ta je tokrat premagal proti Rennesu (2:1) in ostaja blizu vodilnih moštev, ima namreč 77 točk. Le točko za njim je Lyon, ki je dobil goliado v Nimes (2:5). Monaco in Lyon se borita za zadnjo vstopnico za kvalifikacije za ligo prvakov. Vse odločitve bodo padle prihodnjo nedeljo.