Dva gola Tadića za petardo Ajaxa

Uncategorized 18. Okt 202016:21 > 16:22
Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Nogometaši Ajaxa so v petem krogu Eredivisie s 5:1 premagali Heerenveen in tako na najboljši možni način zacelili rane po porazu proti Groningenu v prejšnjem krogu.

Pri Ajaxu je blestel Dušan Tadić, ki je svojo ekipo v vodstvo popeljal v četrti minuti, ko je prejel žogo na levi strani ter po odličnem preigravanju streljal s svojo šibkejšo desno nogo, a bil natančen.

V 28. minuti je Tadić podvojil prednost iz enajstmetrovke potem, ko so gostje v kazenskem prostoru igrali z roko.

V 35. minuti je bila tekma praktično odločena potem, ko je za 3:0 zadetek dosegel mladi 20-letni Mohammed Kudus. V drugem polčasu, v 66. minuti so gostje prišli do znižanja na 3:1, zadetek pa je dosegel Henk Veerman. Toda šest minut kasneje je bilo znova +3 za Ajax potem, ko je iz enajstmetrovke zadetek dosegel Davy Klaassen. Za končnih 5:1 pa je v 87. minuti zadel Antony Matheus dos Santos

Ajax je na prvem mestu z 12 točkami. Z enakim številom točk je na drugem mestu Vitesse, ki je v gosteh premagal Den Haag z 2:0.

Na rotterdamskem derbyu ta moštvi Feyenoorda in Sparte remizirala, bilo je 1:1. Domači so do prednosti prišli v 44. minuti, ko je zadetek dosegel Ridgeciano Haps, na 1:1 pa je iz enajstmetrovke izenačil Lennart Thy