Van der Sar o nakupih: Ajax menja filozofijo

Uncategorized 23. Jul 201814:41 > 14:52
Andy Astfalck, Getty Images

S prihodoma iz Premier League Dušana Tadića in Daleya Blinda je Ajax spremenil svojo klubsko filozofijo. To je v enem izmed intervjujev priznal generalni manager kluba Edwin van der Sar.

Klub iz Amsterdama je za dva nogometaša porabil več kot 30 milijonov evrov, kar predstavlja veliki preobrat v prestopni politiki kluba. Ne dolgo nazaj sta se k Ajaxu namreč preselila Dušan Tadić in Daley Blind.

V veliki večini primerov je Ajax v preteklosti v glavnem svoje vrste krepil z mladimi, talentiranimi nogometaši ter se seveda zanašal na svojo mladinsko šolo, ki je ena izmed najboljših na svetu.

“Gre za jasno, a vseeno dokaj majhno spremembo filozofije. Ajax po navadi razvija mlade nogometaše in to je naša največja vrlina, vendar pa včasih potrebuješ tudi kakšen steber oziroma nekoga, ki že ima izoblikovano kakovost in ki je denimo igral v prvenstvu, kakršno je Premier League. Naši ekipi smo dodali več odločnosti, več čvrstosti, več moči in več nogometne inteligence,” je povedal generalni manager Edwin van der Sar.

Za povrh vsega je Ajax letos ostal brez zelo nadarjenega Justina Kluiverta, ki je odšel v Romo.

Pogovarjali smo se z njim in njegovim agentom celih 15 mesecov, vendar se nam nikakor ni uspelo dogovoriti. V Rimu mu želim vse najbolje,” je še dodal nekdaj odlični vratar.