Slovo Van Persia od nogometa s posebnim dresom!

Uncategorized 12. Maj 201917:14 > 17:44
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Robin van Persie se po koncu letošnje sezone poslavlja od nogometnih zelenic. 35-letni napadalec je bil zadnji dve sezoni član Feyenoorda, kjer je tudi začel svojo profesionalno kariero. Danes pa se je pred domačimi gledalci poslovil od nogometa.

Robin van Persie se na žalost poslavlja od nogometa. Danes je namreč odigral svojo zadnjo tekmo. Nogometno kariero bo zaključil pri Feyenoordu, kjer je tudi začel svojo profesionalno pot leta 2001. Nizozemski napadalec je velik nogometni pečat pustil v Premier League kjer je bil član Arsenala in Manchester Uniteda skupno enajst let, dosegel pa je 144 zadetkov.

Feyenoord je danes odigral zadnjo domačo tekmo v sezoni, hkrati predzadnjo v sezoni. Van Persie je tekmo začel v udarni enajsterici in bil na zelenici vse do 92. minute, ko jo je ob stoječih ovacijah stadiona zapustil in končal svojo bogatno kariero. Njegova ekipa je kljub vsemu tekmo proti Den Haagu izgubila z 2:0, vendar končnega 3. mesta ne more več nihče ogroziti.

V ta namen je Van Persie imel tudi poseben dres na katerem so bili odtenki prav vsakega dresa v katerem je v svoji karieri zaigral.

Poleg Uniteda in Arsenala je napadalec dobri dve leti igral tudi za Fenerbahče. V dresu Nizozemske je odigral 102 tekmi, dosegel pa 50 zadetkov, najbolj pa bo zagotovo ostal v spominu tisti legendarni gol z glavo proti Španiji.