Ajax v lov na dragulj – PSV-ja

Getty Images

Pri Ajaxu po super uspešni sezoni že gledajo v prihodnost. Klub iz Amsterdama je pokazal zanimanje tudi za mladega napadalca PSV-ja Stevena Bergwijna, katerega odkupna klavzula znaša 25 milijonov evrov.

Ajax je v letošnji sezoni osvojil dvojno krono, v Ligi prvakov se je zaustavil šele v polfinalu, vodilni možje kluba pa se dobro zavedajo, da od starih uspehov ne bodo živeli in že iščejo potencialne okrepitve, s katerimi bodo naslednje leto poskušali ponoviti letošje fantastične uspehe.

Klub iz Amsterdama si med drugim na vse pretege želi zagotoviti tudi usluge napadalca PSV-ja Stevena Bergwijna. Mladenič je v letošnji sezoni navdušil s 14 zadetki in 12 podajami, s čimer si je tržno vrednos dvignil na okoli 30 milijonov evrov. Pri PSV-ju o prodaji najboljšega igralca ne želijo niti slišati, še manj razmišljajo o možnosti, da bi ga prodali najhujšim rivalom. Težavo bi sicer utegnila predstavljati odkupna klavzula, ki v primeru Bergwijna znaša 25 milijonov evrov, kar so v Amsterdamu pripravljeni plačati.

Pri PSV-ju seveda škripajo z zobmi in pripravljajo protinapad. “Vse je zelo enostavno. Če Ajax prepriča Stevena, da podpiše za njih, bomo mi svoj kompletni proračun ponudili Tottenhamu za odkup Lucasa Moure. Enostavno, če nas prizadaneš, te bomo ustrelili v dušo,” je “peklenski” načrt predstavil športni direktor PSV-ja John de Jong.

Spomnimo, da je Lucas Moura v polfinalu s hat-trickom pokopal vse upe Ajaxa na uvrstitev v veliki finale Lige prvakov …