Justin Kluivert po stopinjah slovitega očeta

Filipe Farinha/Getty Images

Nogometaši Ajaxa so v 18. krogu nizozemske Eredivisie s 3:1 odpravili Zwolle, srečanje pa je zaznamoval tudi debi Justina Kluiverta za goste iz Amsterdama.

Ajax si je nove tri točke zagotovil v prvih desetih minutah drugega polčasa, ko je v razmaku 60 sekund dvakrat zatresel mrežo Zwolleja. Ob zmagi s 3:1 se je dvakrat med strelce vpisal Hakim Ziyech, tretji zadetek je prispeval Lasse Schöne, medtem ko je edini zadetek za poražence dosegel Nicolai Brock-Madsen.

Ajax je povedel z zadetkom Schöneja v 54. minuti iz najstrožje kazni, le 60 sekund kasneje je prednost podvojil Ziyech. Brock-Madsen je v 72. minuti vlil nekaj upanja domačim, vendar je Ziyech osem minut kasneje dokončno razrešil vse dvome o zmagovalcu, ko je za Ajax prvič po prihodu iz Twenteja zabil dva zadetka na eni tekmi.

Morda še bolj kot zmaga Ajaxa, odmeva debi Justina Kluiverta, sina legendarnega Patricka Kluiverta. Justin je v igro vstopil v 39. minuti in postal šele drugi sin, katerega oče je predhodno igral za Ajax. Pred njim je to uspelo le še Daleyju Blindu, sinu DannyjaBlinda.

Justin že celotno otroštvo hodi po stopnijah očeta, saj je prav tako šel skozi slovito Ajaxovo mladinsko šolo. Spomnimo, da je starejši Kluivert za prvo ekipo Ajaxa igral med letoma 1994 in 1997 in se v tem času veselil tudi zmage v Ligi prvakov, ko je ekipa iz Amsterdama slavila ravno po zaslugi njegovega zadetka.

Ajax ima po slavju proti Zwolleju 42 točk, kar je dovolj za drugo mesto, vodilni Feyenoord ima pet točk več. Zwolle je ostal v coni izpada na 16. mestu z vsega 14 točkami.