Ajax do nove zmage, PSV s težavami do točke

Uncategorized 19. Jan 202016:28 > 16:29
Mike Hewitt, Getty Images Sport

19. krog nizozemskega državnega prvenstva sta zaznamovala zmaga Ajaxa proti Sparti (2:1) in remi PSV-ja proti Venloju (1:1).

Ajax je z zmago izkoristil spodrsljaj AZ Alkmaarja in povečal prednost na lestvici na šest točk. Ekipa iz Amsterdama je na tekmi s Sparto povedel v 15. minuti, ko je lepo zadel Donny van de Beek. V 60. minuti je na 2:0 povišal šele 17-letni Ryan Gravenberch, častni gol za ekipo iz Rotterdama pa je v 74. minuti dosegel Joel Piroe.

Nov šok je doživel PSV iz Eindhovna, ki se je na gostovanju pri Venloju v 68. minuti znašel v zaostanku. Takrat je domače z bele pike v vodstvo popeljal Jonahtan Opoku Agyemang. Nizozemski velikan je nato ves čas pritiskal za točko pa je šele v 92. minuti poskrbel Denzel Dumfries. PSV je trenutno šele na četrtem mestu s kar 12 točkami zaostanka za vodilnim Ajaxom.