Trener, ki je želel Balkovca je izgubil službo

Matthew Ashton/Getty Images

Črnogorski strokovnjak Željko Petrović, ki si je v vrstah Den Haaga močno želel Jureta Balkovca, je zaradi slabih rezultatov izgubil službo.

Januarja smo poročali, da je nogometaš Domžal Jure Balkovec tik pred odhodom na Nizozemsko, kjer se je zanj ogrel Den Haag. Levega bočnega branilca si je močno želel Željko Petrović, črnogorski strateg, ki si je Belokranjca večkrat ogledal tudi v živo. Prestop je bil praktično že dogovorjen, potem pa so Nizozemci odpovedali prestop, saj naj bi Domžalčani zahtevali preveč denarja.

Kljub prizadevanju Petrovića, da klub Balkovca vseeno pripelje, se to ni zgodilo. Šestnajsta ekipa nizozemskega prvenstva je dobila novega športnega direktorja, ki prestopa ni dovolil, Balkovec pa je tako ostal v Domžalah.

Zdaj pa je omenjeni klub ostal tudi brez trenerja, saj se je uprava odločila, da prekine sodelovanje s Petrovićem. “Odločitev je bila težka. Željko je delal dobro, imel je ogromno težav s poškodbami igralcev, vseeno pa je pustil srce in dušo klubu. Ampak včasih se enostavno ne izide…,” je zapisano na spletni strani kluba.