URADNO: Ranković novi trener Den Haaga

Uncategorized 12. Maj 202017:56 > 18:00
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Srbski strokovnjak Aleksandar Ranković je postal novi trener nizozemskega prvoligaša ADO Den Haaga.

Nekdanji nogometaš je sicer stari znane nizozemskih zelenic. Kot igralec je tri sezone nosil dres Vitesseja, šest let pa igral tudi za klub, ki ga bo zdaj vodil kot trener. Svojo kariero je sicer zaključil v Partizanu, a je kljub temu na Nizozemskem veliko bolj poznan kot v Srbiji.

Ranković bo Den Haag prevzel po sezoni polni razočaranja. Pandemije koronavirusa je na koncu ekipo celo rešila pred izpadom. Klub je sicer pred srbskim trenerjem vodil nekdanji premierligaški trener Alan Pardew, ki pa v nizozemski Eredivisie ni pustil dobrega vtisa.

Dodatna zanimivost je tudi ta, da je Ranković prvi srbski trener v nizozemski ligi po letu 1978, ko je Vujadin Boškov vodil Feyenoord.