Nizozemski derbi brez zmagovalca

Nogomet 10. Jan 202119:35 > 19:36 0 komentarjev
Reuters/David Klein

Na derbiju 15. kroga Eredivisie sta Ajax in PSV igrala neodločeno (2:2).

Na dvoboju med prvo in drugo uvrščeno ekipo na lestvici so gostje iz Eindhovna po dobrih 20 minutah že vodili z 2:0. Obakrat se je med strelce vpisal Eran Zahavi. Obakrat je asistenco vpisal Donyell Malen.

Ajaxu se je do konca prvega polčasa uspelo približati na gol zaostanka. Po podaji Dušana Tadića je mrežo gostov zatresel Quincy Promes.

V 50. minuti je bil po posredovanju VAR gol Sebastiena Hallerja razveljavljen. Vseeno je Ajaxu v nadaljevanju uspelo priti do izenačenja. V 65. minuti je po asistenci Hallerja zadetek dosegel Antony Santos.

Po tem, ko sta si ekipi razdelili točko je stanje na lestvici nespremenjeno. Ajax je na prvem mestu in ima 35 točk, PSV je drugi s točko zaostanka.

V naslednjem krogu bo Ajax igral proti Twenteju, PSV pa se bo srečal z AZ Alkmaar.

Najboljše tekme nizozemskega prvenstva lahko spremljate samo na programih Sportkluba.