Člani Sportinga izglasovali odhod predsednika

Uncategorized 24. Jun 201820:38 > 20:42
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Predsednik Sportinga iz Lizbone Bruno de Carvalho je potrdil, da bo zapustil klub. Člani portugalskega velikana so na generalni skupščini kluba s kar 71-odstotno podporo sprejeli sklep, da se mora predsednik posloviti.

Bruno de Carvalho je Sporting vodil od leta 2013, težave v klubu pa se vlečejo že dalj časa. Glavni razlog za veliko krizo je napad navijačev na igralce ob koncu pretekle sezone.

Od takrat je Sporting zapustilo kar devet nogometašev, med katerimi so bili tudi portugalski reprezentantje Rui Patricio, Gelson Martins, William Carvalho in Bruno Fernandes.

Po očitnem nezadovoljstvu, ki vlada v klubu, je zdaj že nekdanji predsednik na Facebooku zapisal, da za vedno zapušča Sporting.

Klub, ki ga po novem vodi trener Siniša Mihajlović, bo novega predsednika dobil 8. septembra, ko so člani napovedali novo generalno skupščino.