"O Clássico" brez zmagovalca

Carlos Rodrigues/Getty Images

Nogometaši Porta in Benfice so se v 235. portugalskem derbiju razšli z neodločenim rezultatom, bilo je 1:1.

Benfica je do izenačenja prišla v 92. minuti, ko je zadel branilec Lisandro Lopez. Porto je bil večji del tekme boljši nasprotnik, domači so konstantno napadali in si ustvarili veliko priložnosti. Izkoristili so le eno, ko je v 50. minuti zadel Diogo Jota.

S točko so zadovoljnejši gostje, ki so po 10. krogu lige Primeira ostali na vrhu lestvice, podaljšali pa so tudi niz neporaženosti v domačem prvenstvu. Ta je po današnji tekmi dolg 22 tekem.

Porto je zadržal 2. mesto, z 21 točkami za Benfico zaostaja za 1 točko, a ga lahko do konca večera prehitita tako Sporting kot Braga.

Portugalsko prvenstvo se bo nadaljevalo šele čez tri tedne. Najprej sledi reprezentančni premor, nato pa še Portugalski pokal.