Casillas na treningu doživel infarkt

Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Vratar Porta Iker Casillas je na jutranjem treningu doživel srčni napad. Hitro so ga prepeljali v bolnišnico, kjer okreva in je izven življenske nevarnosti.

Portugalski mediji so prvi sporočili o srčnem napadu Ikerja Casillasa v sredo zjutraj med treningom. Hospitaliziran je v bolnišnici CUF Porto.

Španski vratar ni v življenjski nevarnosti, a sezona je zanj končana. Klub in predstavniki Casillasa še niso podali uradne izjave.

Iker bo kmalu dopolnil 38 let, v Portu igra od leta 2015 in je ravno podaljšal pogodbo za eno sezono več.

Prepričan sem, da to ni njegova zadnja pogodba. Pustil je svoj pečat v klubu in mestu, ki ga obožuje. Nikoli ne bi odšel zaradi denarja,” je po obnovitvi pogodbe povedal predsednik kluba Pinto Da Costa.

Iker je zaključeval dobro sezono s številkami, primerljivimi največjim vratarjem v Evropi in spet je zaigral v četrtfinalu Lige prvakov, kjer je Porto izločil Liverpool.