Črni niz Porta se nadaljuje, Braga do Ligaškega pokala

Uncategorized 25. Jan 202022:52 > 22:53
Octavio Passos/Getty Images

Nogometaši Brage so drugič v svoji zgodovini osvojili Ligaški pokal potem, ko so v finalu po golu Ricarda Horte premagali Porto z 1:0.

V enem zadnjih napadov na tekmi je žoga v množici nogometašev pred golom Porta prišla do Ricarda Horte, ki je dosegel zadetek in s tem se je lahko slavje domačih navijačev začelo.

S tem se črna serija Porta v Ligaškem pokalu nadaljuje saj doslej na 13 izvedbah niti enkrat še niso uspeli osvojiti te lovorike.

Ekipa, ki jo vodi Sergio Conceicao je bila sicer boljši tekmec večino srečanja. Še posebej v prvem polčasu, ko so izpustili nekaj lepih priložnosti za vodilni zadetek.

Tudi Braga je imela priložnost, da tekmo odloči že prej. Najlepšo sta imela Ricardo Horta in Raul Michel Melo da Silva, ki sta v 13. in 92. minuti stresla prečko.